Interaktivní systémy – výuka i prezentace, které si můžete osahat

Co se vám vybaví, když se řekne interaktivita? Firemní prezentace s projektorem a infračerveným ukazovátkem? Žáci, kteří postupně chodí ke speciální tabuli a ovládají ji drahou elektronickou tužkou? Technologie interaktivních systémů už jsou mnohem dál. Výuku nebo firemní prezentace můžete zpestřit programy ovládanými dotykem či okamžitým přístupem na internet. A to vše na nastavitelné interaktivní tabuli.

Běžná tabule se změní v obří tablet

Ukázka použití
Ukázka použití

Klasické projektory jsou přirozenou součástí prezentací a výuky už více než 10 let. Interaktivní projektory s ultrakrátkou projekcí posouvají běžnou interaktivitu na novou úroveň. V kombinaci s notebookem připojeným k internetu promění každou prezentaci nebo výukovou hodinu v zábavnou interaktivní show.

Ano, skutečně to může být show. Tabule reagují na dotyky prstů i elektronických fixů – přednášející nebo posluchači mohou psát poznámky, kreslit schémata nebo přepínat do internetového prohlížeče. Pozornost oproti nudné prezentaci z klasického projektoru razantně stoupá. Zapojit se totiž může každý.

Při výuce oceníte možnost používat současně učební programy na tabuli i na tabletech. Jednotlivé úkoly si tak každý zpracuje individuálně a tabule poslouží ke kontrole nebo diskuzi o nejlepším řešení. Zapojit můžete i další specifické pomůcky. A pokud máte pocit, že se posluchači nesoustředí na probírané téma, můžete interaktivitu na tabuli kdykoliv vypnout a pokračovat s klasickou výukou na té stejné tabuli. Nedělejte si starosti se zatahováním rolet – obraz z projektoru je jasný a viditelný za všech světelných podmínek.

Z čeho se to všechno skládá?

Ukázka sestavy
Ukázka sestavy

Středobodem je tabule na zvedacím stojanu – díky variabilitě nastavitelnosti docílíte vždy nejlepšího pozorovacího úhlu pro všechny posluchače. Na tabuli míří interaktivní projektor s ultrakrátkou vzdáleností se snímačem, který sleduje pohyb prstů či pera. Celou sestavu můžete ještě ozvučit a propojit projektor s notebookem. Snadno tak promítnete připravené výukové programy nebo zajímavé video přímo z internetu nebo z vašich připravených podkladů.

Tabule je bílá, rovná a po stranách ji prodlužují křídla, na která můžete psát křídou nebo fixy. Tabuli využijete k výuce i bez projekce.

Samotný projektor je pak uchycen na speciálním ramenu s univerzálním držákem pro libovolný projektor. Při poruše nebo modernizaci projektoru není nic snadnějšího, než jej vyměnit.

Ukázka použití výběru podkladu
Ukázka použití výběru podkladu

Pozornost náročných posluchačů získáte, protože:

  • Nemusíte přebíhat mezi tabulemi. Interaktivní tabule využijete i pro nákresy a poznámky. Posluchači tak věnují pozornost jen jednomu místu.
  • Projektor neoslňuje a zároveň je obraz dobře vidět i v prosluněné místnosti.
  • Tabuli můžete kdykoliv popsat fixem a klasickou a interaktivní výuku tak kombinovat.
  • Tabuli ovládáte elektronickou fixou i dotykem prstu.
  • Při jakémkoliv problému můžete projektor okamžitě vyměnit.

Všechny tyto výhody poskytují interaktivní systémy firmy ekoTAB. Díky variabilitě můžete interaktivní systém stavět postupně a stále jej vylepšovat. Díky univerzálnímu držáku projektor případně snadno vyměníte. Za kvalitu povrchu našich tabulí ručíme. A to celých 25 let. Začněte budovat svou interaktivní sestavu ještě dnes v našem e-shopu.

###message