Modernizace skladu v Rajhradě

Co se u nás děje a co se bude dít dál? Rozšíření mezaninů, realizace spádového regálu, policové regály a to ještě nekončíme.

Začátkem srpna jsme měli pár dní omezený provoz. Důvodem byla modernizace a rozšiřování centrální skladu v Rajhradě. Slíbili jsme, že realizace investice bude pro zákazníky znamenat zkvalitnění služeb. Prognózy se krátce po dokončení vyplnily a výsledky na sebe nedaly dlouho čekat.

Rozšířené mezaniny
Rozšířené mezaniny

Rozšíření mezaninů

Mezaniny jsou velké ocelové plošiny (taková patýrka), které umožňují kapacitně zvětšit prostor skladu a maximalizovat jeho flexibilní využití. Ne všechno zboží se dá zaskladnit do velkoobjemových regálů na paletách. Mezaniny ve SMERU slouží především pro uskladnění drobnějšího zboží.

Avizovali jsme provozní omezení na jeden prodloužený víkend. Chybou dodavatele se realizace bohužel posunula ještě o další týden. Nechtěli jsme provoz znovu omezovat v pracovní dny, proto se kolegové ze skladu domluvili a pracovali i o víkendu a v noci, aby zákazníci obdrželi zboží včas.

Policové regály
Policové regály

A teď trocha čísel

Máme dva nové mezaniny. Každý má 162m2 podlahové plochy. Celkem jsme tedy získali 324 m2.

Horní mezanin se nyní vybavuje policovými regály. Skladová kapacita vzroste o 336 m2 skladové plochy (plocha polic). Tuto plochu využijeme pro rozšíření nabídky zboží.

Do mezaninů umístíme výtah a dopravník pro přesun zboží mezi patry. Výdej se zrychlí a denní výkon vzroste o 300 položek. Pro lepší představu se jedná o 42 průměrných objednávek. Dopravník bude kolegům ze skladu dělat společnost již začátkem října. Na výtah si ještě chvíli počkají.

Dále ještě uvažujeme, že v jednom z pater mezaninů začátkem příštího roku zřídíme vzorkovnu židlí. Mohli byste si potom většinu židlí z naší nabídky prohlédnout a vyzkoušet.

Spádový regál
Spádový regál

Spádový regál

Letos jsme investovali i do tzv. spádového regálu, který nám slouží na paletové uskladnění papíru. Jedná se o regál typu FIFO – First In, First Out. Což znamená, že co bylo dřív na sklad přijato, to z něj dříve vyskladníme. Nemůže se tedy stát, že by zákazník dostal starý papír. Ano, čtete správně, i papír stárne. Žádná paleta nám tady nebude ležet dlouho. V kombinaci s udržovanou teplotou v rozmezí 18-30 °C se jedná o ideální způsob skladování papíru.

Kapacita regálů je 320 palet (pro představu je to 10 kamionů). Což je o 120 paletový míst víc, než jsme měli dosud. Můžeme tak pro zákazníky držet dostatečné skladové zásoby.

Nepodstatnou informací je, že rychlost zaskladnění a vyskaldnění se nám zkrátila o 20 %.

###message