Pohodlí při práci. Pro Vaše zdraví.

Ať už děláte cokoli, navrhněte si pracovní prostor tak, aby Vám vyhovoval a cítili jste se v něm lépe než kdy dříve.

uvodni_II
uvodni_II

Průměrný člověk stráví během života 90 000 hodin v práci. V přepočtu je to 7 hodin denně strávených u pracovního stolu. A to je velký důvod, proč se věnovat svému zdraví a celkové pohodě.

Při navrhování svého pracovního prostoru si položte následující otázky související s jeho ergonomií:

 • Když sedíte, svírají vaše kyčle úhel 90-120 stupňů a jsou vaše chodidla položená na plocho?
 • Můžete si nastavit výšku a úhel monitoru, klávesnice a židle?
 • Je pro vás praktické pravidelně stát a pokračovat při tom v práci?
 • Je horní část vašeho monitoru v úrovni očí?
 • Máte monitor alespoň 50 cm od očí?
 • Můžete mít při psaní na klávesnici narovnaná zápěstí?
 • Máte uvolněná ramena?

Skvělé řešení představuje značka Kensington se systémem SmartFit®

smartfit
smartfit

Jednoduchý systém barev umožňuje dosáhnout ideálního nastavení pracovního prostoru během několika vteřin. Jediné co k to tomu potřebujete je grafika s rukou SmartFit®, se kterou rychle a přesně dosáhnete nejpohodlnějšího osobního nastavení výrobků.

3 kroky
3 kroky

Podpora celého těla

Kombinace sezení a stání poskytuje to nejlepší z obojího.

Pokud budete v průběhu pracovního dne stát i sedět, prospěje to celému vašemu tělu. Výzkumy naznačují, že pracovní stoly ke stání, které umožňují během dne měnit pozici, zvyšují úroveň energie i pracovního výkonu. Je velmi pravděpodobné, že změnu pocítíte ve velmi krátkém čase.

5610792
5610792

Držák PC Kensington SmartFit®

Výhody kombinace stání a sezení si uvědomuje stále více lidí a práce ve stoje je čím dál oblíbenější. Zapojuje se při ní více svalů a zlepšuje se cirkulace vaší energie. Jako bonus tak při práci spálíte i nějaké ty kalorie.

Držák SmartFit® Sit/Stand umožňuje snadno změnit vaše tradiční pracovní místo u stolu v pracoviště vestoje, které vám poskytne ergonomické a zdravotní výhody. Snadno se instaluje a vyžaduje jen minimální zásahy do aktuálního uspořádání. Patentovaným systémem SmartFit® si můžete nastavit držák monitoru, klávesnice a myši do ideální výšky. Pneumatický píst a výsuvné rameno umožňují rychlý přechod mezi prací vsedě a vestoje.

 • Systém SmartFit® vám umožňuje nastavit pohyblivé rameno pracovní stanice do nejpohodlnější polohy, již označuje příslušná barva.
 • Pneumatický zvedák zrychluje a usnadňuje přemístění z polohy pro sezení do polohy pro stání.
 • Rameno disponuje čtyřmi otočnými body pro snadné nastavení pracovní stanice na vodorovné i svislé ose.
 • Výšku police pro monitor a police pro klávesnici lze pro potřeby sledování nebo psaní nastavit nezávisle na sobě.
 • Drážka pro vedení kabelů odvádí kabely příslušenství a udržuje na pracovišti větší pořádek.
 • Vyztužená upevňovací svorka se rychle připevňuje ke stolu.
 • Sekundární police nabízí prostor pro odkládání dalšího příslušenství.

Podpora horní části těla

Pokud máte oči v úrovni obrazovky počítače, zaujme vaše tělo přirozeně správnou pozici.

Krk a páteř budou ve správné rovině a celé tělo v optimální pozici. Vždy mějte obrazovku počítače v úrovni očí a řiďte se těmito jednoduchými tipy. Nejprve zajistěte, abyste měli monitor na podstavci a ve vzdálenosti na délku ruky. Použijte podstavec s nastavitelnou výškou, abyste mohli dosáhnout optimální pozice obrazovky zajišťující pohodlí. A pokud používáte dvě obrazovky, umístěte je vedle sebe a ve stejné vzdálenosti.

5610273
5610273

Dvouramenný držák monitorů SmartFit®

Profesionální držák monitorů Vám umožní přidat na pracovní stůl další monitor, což může mít velký vliv na Vaši produktivitu. Držák má dvě plně nastavitelná ramena, na která můžete upevnit monitory  úhlopříčkou až 24" a s uchycením VESA 75 a 100 mm.

5610904
5610904

Prodloužené rameno pro monitor SmartFit®

Výsuvné rameno pro jakýkoli monitor. Zajišťuje dokonalé polohování, které zaručí bezpečnost, pohodlí a ergonomii pracoviště.

5610278
5610278

Otočný podstavec pod monitor SmartFit® Spin2

Zvedne monitor do správné výšky, tak aby jeho sledování bylo pohodlné pro šíji i záda. Patentovaný dělený ukládací prostor  na kancelářské potřeby lze otáčet o 360°.

5610797
5610797

Podstavec pod monitor SmartFit® Extra Wide

Stylový podstavec pod monitor umožňuje nastavení výšky ve 3 úrovních. Je určen pro monitory až do velikosti 27" a maximální hmotnosti 18 kg. Pod podstavcem je dostatek místa pro zasunutí běžné klávesnice.

5610784
5610784

Podstavec pod notebook SmartFit® s podložkou pro bezdrátové nabíjení Qi

Podstavec je určen pro notebooky do velikosti 15,6". Můžete jej nastavit do úrovně vašich očí, takže ulevíte šiji i zádům. Navíc je vybaven podložkou pro bezdrátové dobíjení, kdy stačí umístit chytrý telefon na podložku a jeho baterie se sama nabije. Pod polici je možno namontovat univerzální dokovací stanici, což je ideální pro pracovní stoly s omezeným prostorem.

5610788
5610788

Chladicí stojan pro notebook SmartFit® Easy Riser

Chladicí stojánek pro maximalizaci prostoru na pracovním stole vám umožní upravit si výšku a sklon obrazovky notebooku, tak abyste omezili zatížení zad, šíje a očí. Sklon je možno nastavit až do 50°. Zvednutím notebooku ze stolu se usnadní průchod vzduchu, čímž se zvýší výkonnost akumulátoru a uvolní se tlak na interní komponenty. Určeno pro notebooky s úhlopříčkou 12" - 17".

5610793
5610793

Podložka pod myš SmartFit®

Gelová podložka zápěstí má chladný a příjemný povrch, díky kterému má ruka při práci tu nejpohodlnější polohu. Antimikrobiální povrch odolá skvrnám a potlačuje pachy. Protiskluzová podložka dodává stabilitu a udržuje zápěstí pevně na jeho místě.

Podpora spodní části těla

Nejsilnější svaly se nachází ve spodní části našeho těla. Pomáhají nám stát, chodit a běhat.

Čím více tedy budeme pomáhat křížové části zad, kyčlím a dolním končetinám včetně kotníků a chodidel, tím lépe. Pokud budete myslet na spodní část svého těla, budete myslet na celé své tělo. Abyste se cítili co nejpohodlněji, mělo by opěradlo židle podepírat křížovou část vašich zad a zlepšovat váši pozici při práci.

5610152
5610152

Opěrka nohou SoleSaver

Opěrka nohou s velkou plochou 40 × 35 cm zvyšuje polohu nohou, čímž zlepšuje držení těla i krevní oběh a maximalizuje oporu kyčlí a beder. Strukturovaný povrch zabraňuje sklouznutí nohou z opěrky. Tři úrovně sklonu pro osobní pohodlí každého z nás - 10°, 15° a 20°.

5610148
5610148

Opěrka nohou SoleRest

Opěrka nohou s velkou plochou 40 × 35 cm zvyšuje polohu nohou, čímž zlepšuje držení těla i krevní oběh a maximalizuje oporu kyčlí a beder. Strukturovaný povrch zabraňuje sklouznutí nohou z opěrky. Jednoduché nastavení 6 poloh bez použití nářadí.

5561451
5561451

Opěrka nohou SoleMate

Opěrka nohou s velkou plochou 40 × 35 cm zvyšuje polohu nohou, čímž zlepšuje držení těla i krevní oběh a maximalizuje oporu kyčlí a beder. Strukturovaný povrch zabraňuje sklouznutí nohou. Nastavitelný úhel sklonu 0° - 15°.

###message