Štítkovače Dymo

Potřebujete poradit, jak vybrat správný štítkovač?

Značka Dymo se pohybuje na trhu od roku 1958 a její hlavní parketou jsou jak mechanické, tak i digitální štítkovače spolu s doplňkovým příslušenstvím v podobě pásek vhodných k jednotlivým způsobům tisku.

Dymo certifikát
Dymo certifikát

Certifikace

Společnost SMERO je autorizovaným partnerem značky Dymo.

Při výběru správného štítkovače je nejdůležitější si uvědomit k čemu, kde a jak často jej budeme využívat. Pokud si vyberete značku Dymo, najdete v jejím sortimentu jak malé přenosné štítkovače pro příležitostný tisk, průmyslovou řadu štítkovačů s označením Rhino pro opravdové profesionály, tak tiskárny papírových štítků například do Vaší kanceláře.

Dymo
Dymo

6 užitečných tipů pro výběr štítkovače

Účel použití štítkovače

Před koupí přístroje pro tisk štítků si nejprve ujasněte jaké jsou Vaše potřeby, co se týče tisku štítků. Štítkovače jsou obecně vhodné při tisku spíše menších sérií a v případech, kdy je potřeba tisknout štítky různých rozměrů a barev. Pokud je to i Váš případ, pak je štítkovač vhodnou volbou. Plánujete-li však tisknout pouze jeden rozměr štítků a to převážně ve větších sériích, doporučujeme zvážit pořízení stolní termotransferové tiskárny štítků, kde jsou levnější náklady na tisk.

Dymo páska
Dymo páska

Maximální šířka pásky

Různé modely štítkovačů se liší mimo jiné maximální šířkou pásky, kterou jsou schopny potisknout. Je proto dobré zvážit, jaké rozměry štítků budete potřebovat, zejména maximální požadované rozměry. Největší možná šířka je 36 mm. Pokud potřebujete větší šířku, je nutné pořídit jiný typ tiskárny. Zároveň však doporučujeme nekupovat štítkovač s příliš velkou šířkou tisku, kterou nevyužijete - platí totiž, že čím větší šířka tisku, tím větší jsou rozměry štítkovače. Opravdu ruční modely, které lze pohodlně držet v jedné ruce, mají zpravidla šířku tisku do 12 mm, což ve skutečnosti většině uživatelů na běžné štítkování pohodlně postačí.

Dymo konektivita
Dymo konektivita

Konektivita

Budete tisknout jen jednodušší štítky z klávesnice nebo chcete využít i připojení k počítači a využít výhod profesionálního softwaru pro tvorbu štítků? Díky připojení k počítači můžete do štítků vkládat také grafiku, libovolné fonty nebo generovat štítky z textových databází.

Klávesnice
Klávesnice

Klávesnice

Pokud se rozhodnete pro popisovač s připojením k počítači, zvažte, zda potřebujete, aby byl vybaven i vlastní klávesnicí. Budete-li tisknout pouze na jednom místě a není potřeba štítkovač přenášet a tisknout v terénu, zpravidla klávesnice není potřeba.

Dymo elektro
Dymo elektro

Speciální funkce

Týkají se především uživatelů, kteří plánují popisovat elektroinstalace, rozvaděče a budou tisknout štítky například na vodiče, kabely či jističe. V takovém případě je vhodné zvolit štítkovač s automatickými formáty na takové štítky, což Vám výrazně usnadní a zrychlí práci. Tyto funkce mají štítkovače pro elektrikáře.

Dymo rozlišení
Dymo rozlišení

Rozlišení tisku

Budete tisknout složitější grafiku, loga či drobný text a čárové kódy? Pokud ano, zvolte raději štítkovač s vyšším rozlišením 360 dpi.

###message