Stoly, u kterých záda nebolí

Špatné a dlouhodobé sezení má vliv na naše zdraví. Vhodnou kombinací stolu a židle můžete zdravotním problémům předcházet.

Elektricky výškově stavitelné stoly MOTION ERGO

Hlavní foto
Hlavní foto

Vsedě děláme spoustu věcí -  učíme se, relaxujeme i pracujeme. Špatné a dlouhodobé sezení je v dnešní době civilizační choroba, kterou trpí již děti školního věku. Nevhodné návyky, získané při nesprávném sezení ve škole a doma u PC, si přinášejí do dospělosti.

Tělo, a zejména páteř, začne jednostrannému zatížení podléhat. Pozice vsedě stlačuje meziobratlové disky a časem dochází k jejich degeneraci, často až k bolestivému výhřezu. Dále můžeme začít trpět skoliózou, bolestmi hlavy, závratěmi a vypěstovat si chronické bolesti zad.

Pro předcházení zdravotních potíží je třeba zajistit pro práci v kanceláři odpovídající podmínky. Kombinace stolu MOTION ERGO a správné židle se přizpůsobí vaší výšce, ponesou vaši váhu a uleví tak páteři.

Ukázka špatného sezení

Pro zobrazení detailů klikněte na obrázek.

Ukázka správného sezení

Pro zobrazení detailů klikněte na obrázek.

Ukázka špatného sezení
Ukázka špatného sezení
Ukázka správného sezení
Ukázka správného sezení

Práce ve stoje

Sed je nepřirozenou polohou člověka. Stoly MOTION ERGO vám umožní provést vítanou změnu a pokračovat v práci ve stoje.

Zapojíte břišní i zádové svaly a odlehčíte tlak na meziobratlové disky. Paže zůstávají podepřené a oproti sezení dochází k protažení nohou. Celkově se zlepší krevní oběh a určitě se budete cítit lépe. Střídáním sezení a stání vyřešíte problém dlouhodobého sezení.

Ukázka práce ve stoje
Ukázka práce ve stoje

MOTION ERGO podrobněji

Hlavním problémem dneška je nedostatek pohybu. Stoly MOTION ERGO vám neumožní pohyb ani vás nevyléčí, ale podstatně sníží riziko potíží.

To je také důvodem, proč tyto stoly doporučuje jako prevenci či pomoc pro ty, kteří potíže se zády mají, přední odborník na prevenci a léčbu bolestí zad, autor originální metody spirální stabilizace páteře, MUDr. Richard Smíšek.

Hlavní výhodou stolů je přizpůsobení výšky stolu vaší postavě a možnost práce ve stoje. Jednoduše si stisknutím tlačítka stůl nastavíte podle své momentální potřeby. Získáte tak efektivního a ergonomického pomocníka nejen ve vaší kanceláři.

Elektricky výškově stavitelné stoly MOTION ERGO splňují vysoké nároky na ergonomii a kvalitu. Jsou v souladu s normami ČSN EN 527–1,ČSN EN 527–2, ČSN EN 15372 a ČSN 910001.

Pracovní deska s originálním tvarem

Díky výřezu v pracovní desce dostanou vaše paže podporu, čímž se uleví trapézovým svalům a umožní se relaxace šíje. Má tloušťku 25 mm a je vybavena 2mm ABS hranou, která chrání stůl před poškozením. O kabely od elektroniky se postará praktická průchodka, která je jednoduše svede pod desku.

Barvy provedení pracovních desek: akát, třešeň nebo ořech. Šíře desky je 120 nebo 160 cm, hloubka 90 cm.

Pod pracovní deskou je umístěný ovládací panel, který si podle potřeby dáte na levou či pravou stranu. Na výběr je jednoduchý ovladač nebo paměťový ovladač s displejem.

Pracovní desky
Pracovní desky

Podnož a nastavení výšky

Celokovovou samonosnou podnož tvoří teleskopické nohy, které mohou být ze dvou nebo tří segmentů. Další část tvoří kabelový kanál s elektromotorem, řídící jednotkou a převodovými tyčemi.

Technická specifikace:

  • 2 segmenty - zdvih 705–1205 mm pro výšku postavy 140—180 cm,
  • 3 segmenty - zdvih 605–1295 mm pro výšku postavy 125—190 cm.

 

###message