Luděk Otáhal, vedoucí pobočky Rajhrad

Luděk Otáhal
Luděk Otáhal

Luděk Otáhal, vedoucí pobočky Rajhrad

Do společnosti SMERO jsem přišel v roce 2006, do té doby jsem jen brigádničil v call centru. Byla to výborná zkušenost a příprava pro obchodování, protože jsem se mimo jiné naučil přijímat odmítnutí. Inzerát na prodej kancelářských potřeb ve společnosti SMERO byl první, na který jsem odepsal a pohovor se ihned proměnil ve školení.

Ve SMERU se zrovna představoval nový katalog a já tak na pohovoru strávil něco kolem 5 hodin. Oproti tomu, jak probíhá školení obchodníků dnes, jsem absolvoval rychlokurz. Potom jsem se již naplno vrhnul do obchodování.

Mým regionem bylo Brno - Královo Pole. Tehdy jsem ještě studoval na Vysokém učení technickém nacházejícím se právě v této čtvrti, takže jsem mohl výborně kombinovat studium a práci.

V době mých začátků měla firma SMERO zhruba 20 zaměstnanců a seděli jsme vlastně všichni pohromadě. Výhodou bylo, že jsem si udělal přehled o celém procesu fungování firmy.

Hned ze začátku jsem sázel u zákazníků na perfektní péči, blízké vztahy a vstřícnost. Časem jsem znal každou větší firmu v regionu a zákazníci přibývali.

SMERO se v průběhu let taktéž rozrůstalo a Zbyněk Rosa, jeden ze dvou tehdejších majitelů firmy, mi nabídl možnost pomáhat s vedením nových obchodníků. Předávání zkušeností mě bavilo a novým kolegům jsem vždy ukazoval, co mi při obchodování fungovalo.

V roce 2010 se objevila nová výzva. Rozšíření pozice SMERA v olomouckém regionu, kde obchodníci neměli kancelář, ale pracovali z domu. Musel jsem tedy za svým týmem dojíždět a komunikovat na dálku. Výsledky se ale dostavily a dnes máme na Olomoucku spousty spokojených zákazníků.

Aktuální výzvou je funkce vedoucího pobočky Rajhrad. Na této pozici jsem nyní rok a umožňuje mi využít nabyté zkušenosti s obchodováním a vedením kolegů, což mě obrovsky naplňuje. Líbí se mi, že když mám nápad na zlepšení, ve SMERU je vždy prostor pro jeho vyhodnocení a často i realizaci. Proto jsem v týmu SMERA již 10 let a těším se na další.

###message