Tomáš Balog, obchodní ředitel

Tomáš Balog
Tomáš Balog

Tomáš Balog, obchodní ředitel

Už od střední školy jsem směřoval k obchodu. Získal jsem zkušenosti v malých firmách, nadnárodních společnostech i gastronomii a hotelnictví. Hlavní roli vždy hráli klienti a hosté, ale něco mi chybělo. Chtěl jsem sám aktivně získávat klienty. Hledal jsem pozici, která by mě naplňovala a v roce 2005 nastoupil jako obchodník v té době pro mě neznámé firmě SMERO.

V roce 2005 jsem jako obchodník začal působit v části Brna a v regionu Břeclavsko. S mnoha zákazníky z té doby se rád potkám i dnes. Od roku 2007 jsem vedl malý tým obchodníků v Brně a okolí a od roku 2010 jsem se stal vedoucím prodeje pro oblast celé Moravy.

Ze začátku jsem si nemohl zvyknout, že již nejsem já sám voják v poli. Když se ale nováčci řídili mými radami a nabírali zkušenosti, dělalo mi to radost.

Od roku 2014 zastávám pozici obchodního ředitele firmy SMERO. Zodpovědnost mám nejen za obchodníky, ale i za oddělení, která nejsou na první pohled vidět – například marketing a produktové oddělení. Ale je to právě obchodní tým, na jehož výsledcích je závislý zbytek firmy – pokud by obchodníci nepřinesli objednávky, nebylo by co vypravovat ze skladu, fakturovat a doručovat.

V roce 2017 jsem stále tady, a to ze dvou důvodů. Práce mě baví a naplňuje, vidím za sebou výsledky a čelím novým výzvám. Druhým důvodem je serióznost a férovost majitelů firmy SMERO. A to k zákazníkům, dodavatelům i zaměstnancům.

Jsem vděčný za to, že jsem si svou cestou ve firmě SMERO prošel od úplného začátku. Získal jsem mnoho zkušeností, které mi umožňují směrovat obchodní i další týmy správným směrem.

Základem je heslo: Prodat zákazníkovi jen to, co mu přinese užitek, pomůže vyřešit nějaký problém, zjednoduší práci, ušetří čas nebo peníze. O obchodníky, kteří se tímto heslem neřídí, u nás ve SMERU nestojíme. I kdyby byli schopni prodat kamna na Sahaře.

###message